STRONA GŁÓWNA POKRYCIA DACHOWE  •  RYNNY  •  OKNA DACHOWE  •  AKCESORIA  •  SYSTEMY KOMINOWE  •  SOLARY 
RUUKKI BRAAS NELSKAMP PLANNJA PREFA BLACHY PRUSZYŃSKI BACHL

„ROMANO“ - Charakterystyczna dachówka gliniana wzorowana na stylu rzymskim

Ugruntowana tradycja i innowacja – to cechy jakie łączy w sobie dachówka „ROMANO“, a jednocześnie wizualnie uwydatnia kilka cech: na przykład charakterystyczną grę światłocienia, wywołaną stożkowatą wypukłością biegnącą wzdłuż całej długości dachówki.

Podkreślona elegancka struktura dachu nie tylko dobrze się prezentuje – wnikliwy obserwator dostrzeże, że dachówkę „ROMANO“ można układać od spadku 12°.

Dostępne kolory:

„ANTICO“ - Dachówka klasztorna o wyrazistej strukturze

Połączenie historycznego pokrycia dachowego mnich-mniszka i dachówki tłoczonej o wyrazistej strukturze jest bardzo reprezentacyjne. Jej forma przypomina układane niegdyś na zaprawę dachówki mnich, co w efekcie nadaje dachom wyrazistej struktury.

Ale również podczas testu twardości „ANTICO“ spisuje się wyśmienicie: dzięki wysokiej wytrzymałości na pękanie i profilowaną strukturę odznacza się ona bardzo wysoką odpornością na opady gradu. Model dachówki "ANTICO", przy stopniu zapotrzebowania ok. 14,2 sztuk/m², oferowany jest tylko w pierwotnym odcieniu naturalnej czerwieni i nadaje się przede wszystkim do budowli reprezentacyjnych, gdyż perfekcyjnie wręcz imituje czasochłonnie układaną dachówkę mnich-mniszka.

Dostępne kolory:

„HERZZIEGEL“ - Specyficzna dachówka zakładkowa powstrzymująca osuwanie się śniegu

Dachówka ta szybko przypada do serca nie tylko ze względu na specyficzny i swoisty wygląd – "serce" zapobiega również osuwaniu się śniegu. Funkcja antypoślizgowa, jaką pełni element w kształcie serca, jest szczególnie w cenie na obszarach obfitujących w śnieg. Głębokie zawinięcie boczne zabezpiecza w dużym stopniu przed wnikaniem deszczu.

Dostępne kolory:

Copyright by DOMAX , ul. Aleja Legionów 120, 18-400 Łomża, tel.(086) 219 90 40, e-mail: biuro@dachydomax.pl
Dachy :  Rynny :  Pokrycia Dachowe :  Dachówki Ceramiczne